Jabłoniowy Zawrót Głowy

  • Degustacja
  • Koncert
  • Piknik
  • Smakowitości
  • Targi

Opis wydarzenia

Jabłoniowy zawrót głowy to wydarzenie w formie kiermaszu roślin, owoców i warzyw popularyzującego bogactwo zbiorów dendrologicznych z terenu historycznej szkółki połączona z rodzinnym piknikiem.

W godzinach 11.00-18.00 swoją ofertę zaprezentują firmy ogrodnicze, szkółkarze i sadownicy z regionu. Przygotowano bogatą ofertę sprzedaży produktów roślinnych, wyrobów rękodzieła, domowych przetworów i miodów. Nie zabraknie przepysznych ciast, lodów i aromatycznej kawy. Podczas wydarzenia będzie możliwość własnoręcznie wykonać i spróbować tradycyjnych łużyckich wypieków – chleba z dodatkiem lnu i ciasteczek owsianych. Zapraszamy również na bezpłatne warsztaty z tworzenia tradycyjnych warkoczy z czosnku, cebuli, papryki i suszu roślinnego oraz dla najmłodszych na warsztaty – owocowe cudaki – zwierzaki.

Zapraszamy serdecznie wszystkich szukających odpoczynku w jesiennym słońcu przy nastrojowej muzyce na żywo;
15.00 – 16.00 Overbridge Jazz Quartet
16.30 – 18.00 „Póki Co”

Narodowy Instytut Dziedzictwa to państwowa instytucja kultury, będąca eksperckim i opiniodawczym wsparciem dla Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Specjalistyczna Pracownia Terenowa „Park Mużakowski” w Łęknicy zarządza i sprawuje opiekę nad polską częścią Parku Mużakowskiego.