Nareszcie jest!

Długo oczekiwana premiera najpiękniejszej książki promującej polską kulturę jabłkową.

Doskonały pomysł na prezent dla miłośników kuchni i dla fanów magicznych opowieści z polskich sadów. Szukajcie w wybranych księgarniach.

Dlaczego w każdym napoju jabłkowym na świecie jest kropla polskiego soku? Jak skraść jabłku zdrowie i urodę według słowiańskich wierzeń? Dlaczego cydr ma inny smak każdego roku? Co to jest słowiańska gimnastyka? I czemu właściwie z naturą się nie dyskutuje? Jabłonki to album, który odpowiada na te i wiele innych pytań. Jest celebracją smaku, uwodzi magią roślin, przybliża słowiańskie rytuały, tajemnice i zabawy w polskiej kulturze jabłkowej. Zawiera ponad 20 przepisów na jabłkowe inspiracje, reportaże o fascynujących poszukiwaczach dzikich jabłoni, opowieści o słowiańskich wierzeniach ale także praktyczne porady jak stać się sadownikiem i zaprzyjaźnić się z … pszczołami.

Puść wodze fantazji i wejdź do świata Jabłonek! Zatańcz swawolnie na festiwalu Jabłonki, zjedz i wypij nasze jabłkowe specjały, poczuj wiatr we włosach i trawę pod bosymi stopami w sadzie.Skip to content